פאנל: מיסוי נדל"ן והתחדשות עירונית

הירשם עכשיו

לצפייה בכל תכני האתר המקצועיים
שם המרצה: תפקיד: http://www.attorney.org.il
רד אולפינר היא רואת חשבון ועורכת דין, עובדה שמהווה יתרון לעיסוק שלה בתחום הנדל"ן בכלל ובהתחדשות עירונית בפרט. הבקיאות שלה בתחום המיסוי קריטית בפרויקטים אלה, שבהם היא מלווה יזמים ודיירים. אולפינר עברה למגזר הפרטי לאחר כ־15 שנים ברשות המיסים בתפקידים שונים. בתפקידה האחרון ברשות המיסים ניהלה את המחלקה המקצועית מקרקעין וקבלנים, בתפקיד שבו ריכזה את מדיניות הרשות בתחום המקרקעין, ובין השאר הובילה את כל החקיקות המשמעותיות בתחום הנדל"ן בשנים אלו, לרבות מיסוי עסקאות פינוי־בינוי ותמ"א 38 ,מיסוי דירות מגורים, קרנות השקעה במקרקעין ועוד. נוסף עלכך, אולפינר ייצגה את רשות המיסים בוועדות בין־משרדיות (דיור בר־השגה, ועדת היגוי תמ"א 38, ועדה בין־משרדית להתחדשות עירונית ועוד); היא הייתה אחראית על פרסום חוזרים מקצועיים המהווים למעשה את עמדת הרשות והוצאת החלטות מיסוי מקדמיות (רולינגים). כל העבודה הקשה שנעשתה בהליכי החקיקה היוותה בסיס לתחום ההתחדשות העירונית שהולך וצומח. תחת ניהולה פעלה המחלקה בשיתוף פעולה מלא ובעבודה צמודה עם משרדי ממשלה נוספים הרלוונטיים לתחום – משרד הבינוי והשיכון, החשב הכללי (בעיקר בליווי מיסויי של עסקאות BOT ו־PFI) אגף תקציבים, מנהל התכנון, משרד רה"מ ועוד. לצד העבודה השוטפת בתחום המקרקעין, ריכזה אולפינר עבודת צוות תכנוני מס חייבי דיווח, וייצגה את ישראל בקבוצת העבודה ATP של ה־OECD.
שם המרצה: תפקיד: https://www.maslaw.co.il/
שימש בעבר כמנהל תחום מיסוי מקרקעין בנציבות מס הכנסה וכיועץ משפטי למשרדי מיסוי מקרקעין ופקידי שומה; בעל טור שבועי בענייני מיסוי ומשפט בעיתון העסקים “גלובס”; מחבר משותף של הספר מיסוי הפקעת מקרקעין; מרצה באקדמיה ובלשכות המקצועיות. נבחר על ידי דה-מרקר וגלובס כאחת הדמויות המשפיעות ביותר בתחום הנדל”ן בישראל.
שם המרצה: תפקיד: http://www.attorney.org.il
רשות המסים בישראל היא גוף ממשלתי הפועל במסגרת משרד האוצר ועוסק בעיקר בגביית מיסים וכן במתן מענקים ממשלתיים מסוימים. הרשות הוקמה ב-1 בספטמבר 2004, בעקבות החלטה של ממשלת ישראל לאחד את האגפים לגביית מיסים - אגף מס הכנסה ומסוי מקרקעין, אגף המכס ומע"מ ושע"ם (שירות עיבודים ממוחשבים). המטרה הייתה "לאחד את ניהול נושא גביית המיסים תחת מנהל ראשי אחד ולהסמיך אותו על פי חוק להפעיל את חוקי המס הרלוונטיים".
שם המרצה: תפקיד: http://www.israelbar.org.il
רשות המסים בישראל היא גוף ממשלתי הפועל במסגרת משרד האוצר ועוסק בעיקר בגביית מיסים וכן במתן מענקים ממשלתיים מסוימים. הרשות הוקמה ב-1 בספטמבר 2004, בעקבות החלטה של ממשלת ישראל לאחד את האגפים לגביית מיסים - אגף מס הכנסה ומסוי מקרקעין, אגף המכס ומע"מ ושע"ם (שירות עיבודים ממוחשבים). המטרה הייתה "לאחד את ניהול נושא גביית המיסים תחת מנהל ראשי אחד ולהסמיך אותו על פי חוק להפעיל את חוקי המס הרלוונטיים".
שם המרצה: תפקיד:
ראש עיריית ראשון לציון, ומייסד ויושב ראש סיעת "הירוקים + הצעירים" במועצת העיר ראשון לציון. כמו כן, שימש כסגן וממלא מקום ראש העיר תחת ראש העירייה הקודם דב צור. קינסטליך היה חבר במהלך השנים בדירקטוריונים בחברות ציבוריות כגון: החברה העירונית ראשון לציון לביטחון ולסדר הציבורי, החברה הכלכלית ראשון לציון, החברה העירונית ראשון לציון לתרבות ספורט ונופש, החברה הממשלתית "הכפר הירוק" וב"איסתא", וכן שימש כמנהל בינוי ותשתיות במסלול האקדמי המכללה למינהל בראשון לציון.
שם המרצה: תפקיד:
שירה ברנד היא עורכת דין ומתכננת ערים, הייתה סגניתה של בינת שוורץ כאשר זו עמדה בראש מנהל התכנון. לאחר פרישתה של שוורץ ובמשך עשרה חודשים עד ספטמבר 2017, ברנד הייתה ממלאת מקום מנהלת מינהל התכנון. מאז ועד עתה מכהנת כיו"ר הוועדה המחוזית מרכז. נציבות שירות המדינה אישרה את מינויה הזמני כסגנית ראש מטה הדיור. אם הממשלה הבאה תחליט לבטל את מטה הדיור, ברנד תחזור לתפקיד בוועדה המחוזית. אם המטה ימשיך לפעול באופן קבוע, יתקיים הליך איתור ומינוי כמקובל בשירות הציבורי. מינויו של לפלר כמחליפה הזמני של ברנד עדיין לא אושר סופית, הוא מחייב חתימה של שר האוצר משה כחלון לאחר התייעצות עם נציב שירות המדינה. מחוז מרכז נחשב למורכב מבין שש המחוזות של מנהל התכנון, הוא כולל את כל ערי מרכז הארץ למעט גוש דן. מקודמות בו תוכניות ענק לבנייה למגורים ובו עוברות רוב תשתיות המדינה. למרות זאת, זו הפעם השנייה בחמש השנים האחרונות שהוועדה המחוזית מרכז מתפקדת ללא יו"ר במשרה מלאה. בין אוגוסט 2015 לספטמבר 2017 מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד מילא את התפקיד על תקן ממלא מקום.
שם המרצה: תפקיד:
מנכ"ל משרדי האוצר והעבודה והרווחה לשעבר. סלבין כיהן בתפקידים ציבוריים שונים, ובהם יו"ר הנהלת תיאטרון ירושלים (1994 - 1995), יו"ר המועצה הציבורית לשלום הילד (2000 - 2003) ויו"ר תיאטרון החאן (2001 - 2002). משנת 2005 משמש בראש ועדה ליישום אמנת גביזון-מדן. בשנים 1987 - 1990 היה נציג ציבור בבית הדין לעבודה. בשנת 2009 מונה לחבר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. בשנת 2018 הצטרף סלבין כחבר במועצה הציבורית של המכון החרדי למחקרי מדיניות. בבחירות לכנסת החמש עשרה, שהתקיימו ב-1999, התמודד סלבין ברשימת מפלגת המרכז, בה הוצב במקום ה-15.העמיד עצמו לבחירה בפריימריז של מפלגת "הליכוד" לכנסת ה-17 וה-18. בבחירות לכנסת ה-17 מוקם במקום ה-30 ברשימת מועמדי המפלגה.
שם המרצה: תפקיד:
מנכ"ל החברה החל מחודש ספטמבר 2020. מינואר 2016 מכהן כמנכ"ל חברת הבת, אמות יזום ופיתוח נדל"ן בע"מ, זרוע היזמות, הפיתוח וההקמה של החברה. בין השנים 2008 עד 2016 כיהן כסמנכ"ל ההנדסה בחברה וכמהנדס החברה. בעבר ניהל את חטיבת הבניה בחברת רסקו. מר אבודרהם הנו מהנדס אזרחי (B.sc) מוסמך למדעים מהטכניון, מוסמך בנדל"ן (M.R.E) מהטכניון, ומוסמך במנהל עסקים ( Executive M.B.A) מאוניברסיטת בר אילן.