פאנל: מדינה בתנועה - כיצד ישראל תנוע ב-2030

הירשם עכשיו

לצפייה בכל תכני האתר המקצועיים
שם המרצה: תפקיד:
שמאי, גיאוגרף ומשפטן, דור שני למשפחת שמאים ובנו של פעילותו ופועלו ארז היה שותף בעשור האחרון בקידום פרויקטים להתחדשות עירונית מובילים בישראל, ביניהם מתחם השוק הסיטונאי בתל אביב. הוא נחשב לסמכות מקצועית בכירה בוועדות תכנון ארציות ומחוזיות, רשויות מקומיות, רשות מקרקעי ישראל וחברות מובילות בסקטור הפרטי והציבורי. בשנים האחרונות החליט להניף את דגל התחדשות עירונית והפך למתנגד חריף למדיניות הממשלה בנושא מחיר למשתכן והסכמי הגג. תומך בקידום זכויות בנייה בערים ותיקות ומתנגד לבזבוז קרקע והקמת שכונות חדשות.
שם המרצה: תפקיד:
מנהל ישראלי, מנכ"ל נת"ע - נתיבי תחבורה עירוניים. כיהן כסגן נציב בתי הסוהר בדרגת גונדר, מנכ"ל אוניברסיטת בר-אילן ומנכ"ל עיריית ראשון לציון. בשנות ה-90 התגייס לשירות בתי הסוהר ומילא בו שורה של תפקידים, בהם: ראש מחלקת תעסוקת האסירים, מפקד בית המעצר ניצן ברמלה, ראש מנהל הפרויקטים לבניית בתי הסוהר החדשים, מפקד מחוז דרום של השב"ס, וראש מנהל המשק האחראי על ניהול כוח האדם ומערכות המידע של שירות בתי הסוהר. הוביל את העברת האחריות לניהול מתקני הכליאה של משטרת ישראל וצה"ל לידי שירות בתי הסוהר. כסגן נציב בתי הסוהר היה אחראי על כל התחום המבצעי והארגוני של שירות בתי הסוהר. בינואר 2008 מונה למנכ"ל אוניברסיטת בר-אילן. בתקופת כהונתו הוביל את האוניברסיטה לאיזון תקציבי ואת הקמת הפקולטה לרפואה בצפת, אך גם נקלע לסכסוך עם הסגל האקדמי ולביקורת של מבקר המדינה בנושאי שכר.
שם המרצה: תפקיד:
משפחת פייגלין מחזיקה ב־26.39% ממניות החברה, וגרינהולץ עצמו שימש דירקטור בחברה עד 2016. ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה אישרו את ההתקשרות ותנאיה, בין היתר לאור היכרות גרינהולץ את החברה בזכות עברו כדירקטור. קניון שער העיר נמצא בבעלות מלאה של חברת קיבולים נכסים והשקעות, שמחצית ממנה מוחזקת על ידי החברה, ומופעל מאז חודש נובמבר 2016 בשיעור אכלוס של כ־88%. עיקר פעילות החברה נוגע לבניית מיזמי מגורים. כמו כן, החברה זכתה לאחרונה, יחד עם שתי חברות בנייה נוספות, באחד משני המתחמים במכרז "מכבי יפו" בדרום תל אביב.
שם המרצה: תפקיד:
בעל תואר שני בהנדסה אזרחית משנת 1991 בשנת 2004 הקים את חברת "נתיבי הקמה" – חברה לייעוץ וניהול הליכי רישוי בניה שמטרתה יישום תהליכי רישוי בתחום התכנון והבניה במהירות האפשרית ובמינימום משאבים. החזון של יגאל הינו: ניהול מכוון תוצאה ופיתוח כלים ייחודיים, על ידי מתן פתרונות מקצועיים, אתיים ויצירתיים. החברה עוסקת בהליכים תב"עיים, היתרי בנייה, רישיונות עסק, טופסי 4 ותעודות גמר, בדיקות תכנוניות של נכסים ומקרקעין, טיפול בתחום נגישות, ליווי בהתנגדויות, הליכים בוועדות ערר, ניהול הליכים לרישום נכסים וכיו"ב. בין השנים 2004 – 1998 ניהל תחום תכנון ורישוי בחברת "פז חברת נפט בע"מ". בין השנים 1998 – 1991 שירת ביחידת בינוי בצה"ל ולאחר מכן בתפקידי ביצוע, פיקוח וניהול.
שם המרצה: תפקיד:
יעל סלומון מנהלת אגף בכיר תכנון מטרו - מנהל התכנון, משרד הפנים רקע מקצועי יעל משמשת כמנהלת אגף בכיר תכנון מטרו- מנהל התכנון, משרד הפנים החל משנת 2019. במסגרת תפקיד זה אמונה על קידום התכנון של מערכת מסילות המטרו העתידיים לחבר את כלל מטרופולין תל אביב וכן על קידום תכנון המרחב העירוני הסובב את תחנות המטרו. קודם לכן שימשה בתפקיד סגנית מתכננת הועדה למתחמים מועדפים לדיור במינהל התכנון, במסגרת התפקיד היתה אחראית על קידום מתחמי מגורים הכוללים אלפי יח"ד וכלל התשתיות הנדרשות לפיתוחם. בעבר ניהלה את תחום תכנון ארוך טווח, תפקיד אשר כלל קידום תכניות ומסמכי מדיניות כוללים לטווח הארוך.
שם המרצה: תפקיד:
ראש עיריית הרצליה הנוכחי מאז 2013. קודם לכן שרת כבכיר בעיריית הרצליה ומפקד בפיקוד העורף, לאחר שהשתחרר מצה"ל בדרגת סא"ל במילואים. בשנים 1994–2006 היה מנהל אגף שיפור פני העיר (שפ"ע) בעיריית הרצליה, ובשנים 2006–2013 היה מנהל אגף תחזוקה, ביטחון ולוגיסטיקה . במרץ 2018 חתם על הצטרפות העיר הרצליה לתוכנית הארצית לקידום איכות הסביבה בעיר והתחייב לשורה ארוכה של צעדים שמטרתן לקדם עירוניות, קיימות ואיכות סביבה. בין היתר התחייבו העיריות לקדם מדיניות של התייעלות אנרגטית במתקני העירייה, הטמעת בנייה ירוקה בכל המבנים בעיר, הפחתת השימוש ברכב פרטי בעיר ועידוד השימוש באמצעי תחבורה בני-קיימא, צמצום פסולת, עידוד צריכה מקומית ואימוץ עקרונות של תכנון בר-קיימא במרחב העירוני.